Návod na tělo

Jak používat lidské tělo,
aby bylo zdravé, štíhlé a nebolelo.

Rolfmanuál

V této sekci se společně podělíme o naše zkušenosti, radosti i těžkosti, se kterými se setkáváme při cílené dobrovolné očistě těla - při Lačnění.

Jaké jsou přínosy půstu?

Přínosy půstu jsou dvojí - zdravotní a očistné. Dramatické zlepšení zdravotního stavu, vyřešení vleklých dlouhodobých "chronických" problémů. Půst odhlehčí trávicímu traktu, který tak může veškerou ušetřenou energii věnovat na úklid a opravy, tzn. že tělo čistí a léčí. Lidské tělo je nastaveno tak, že spustí vnitřního lékaře v momentě, kdy přestáváme požívat tuhou stravu (každou noc ;-)). Léčí se samo na buněčné úrovni a vyklízí nahromaděný odpad (vlastní metabolické zbytky, jedy z jídla, kosmetiky, vzduchu apod., odumřené buňky).

Příjemným efektem je také snížení váhy. Dle mé zkušenosti osobní i se stovkami lidí. A když je půst vnímán jako možnost k novému startu, k životním změnám, funguje při snížení a udržení váhy dlohodobě. Když je však zhubnutí jediným důvodem a také prostředkem k půstu, má tento efekt jen krátkodobého trvání. To už víme všichni. :) A proto využíváme půst jako odrazový můstek, zmorálnění stravovacích návyků a krásně po něm přejdeme (či se vrátíme) ke stravě, která nám prospívá.

Půst je také prostředkem k duchovnímu růstu a možností ke zvnitřnění se. Mysl se zklidňuje, vnímáme priority, nastává duševní jasnost a bdělost, jasnost záměru. To ale až většinou po 7 dni půstu.

Velmi praktickým přínosem je i úspora. Úspora peněz, času a energie spojených s vymýšlením, nákupem, přípravou jídla, mytím nádobí a úklidem kuchyně, atd. :-)

Co konzumovat během půstu?

Za ty roky vlastního praktikování a zpětné vazby lidí, jejichž půsty jsem vedla, nám nejlépe funguje varianta a). Máme při ní dostatek energie, mysl má pocit, že dostala cosi jako jídlo a tělo se v pohodě nerušeněně věnuje čištění a léčení. Navíc aktivujeme nejhlubší svalové vrstvy v těle (použiváním metodiky Návod na tělo) a výsledky užších pasů jsou znásobené.

Varianty postního menu v případě, že jste:
a) "jídelní závisláček" (jako já ;o) ):

voda, šťáva ze zeleného ječmene 2-3xdenně, citronáda dle amerického lékaře Stanley Bourough 0-6xdenně (se záměnou javorového za Raw agáve sirup), voda s citrónem, bylinkové čaje

 b) "jídlo je mi fuk":

voda - nejlépe pramenitá, ale i převařená, destilovaná, v podstatě jakákoli, která vám chutná a jste ji schopní vypít co nejvíce (min. 2 litry / den). Může být i teplá. Můžete přidat bylinkové čaje (ale nemusíte).

c) možná alternativa jsou čerstvé zeleninové a ovocné (ty ředit vodou nejméně 1:2 ve prospěch vody).

Variantu c) jsme první roky praktikovali soukromě i na našich detoxikačních relax pobytech a všichni jsme se shodli, že orgány trávení při ní jedou ze všech tří variant nejvíce a odpočinou si nejméně, a že se bez toho silného nadýmání během očisty s klidem obejdeme. Proto jednoznačně volíme variantu a).

Jak často

  • Nejlépe dle vaší konstituce (na našich detox pobytech si ji každý účastník najde a stanoví).  Hlavně pravidelně.
  • Super je pravidelně jeden den každý týden, nejlépe ten samý (např. pondělí). Tělo je tak umožněno dotrávit a smrknout žaludek na přirozenou velikost.
  • Tak často, jak potřebujete zmenšit váš žaludek (prý má přirozenou velikost jako vaše pěst. Vaše porce také? ;-)
  • Na jaře a na podzim je vhodný a fyziologicky tělem žádaný několikadenní půst. Jde už vyloženě o proces čištění a léčení.

Na co dát velký pozor

U více než jednodenních půstů je potřeba tělu pomoci vylučovat. Tzn. jít minimálně jednou za den na velkou!

 

 

Zanechte nám na sebe kontakt, cca do týdne se Vám ozveme a všechna vaše přání k nám vyřešíme.
Je-li vaše přání urgentnějšího rázu. Volejte.

Copyright © 2017 NavodNaTelo.cz

Build concept & Compiled-code: Václav Paták