Návod na tělo

Jak používat lidské tělo,
aby bylo zdravé, štíhlé a nebolelo.

Rolfmanuál

Využití přirozené biomechaniky lidského těla dle principů Rolfterapie (Strukturální Integrace), jedinečné metody práce s fasciemi. 
a také Jak pozitivně formovat postavu i bez cvičení.

 

Vaše tělo úplně jinak, než jste kdy zažili a dovedli si představit.

Jak používat lidské tělo aby bylo zdravé, štíhlé a nebolelo.

Nový, revolučně jiný princip změny a používání těla v jakémkoli cvičení a činnostech běžného života. Na základě nejnovějších vědeckých výzkumů z oblasti pojivové tkáně - fascie. 

Návod na tělo - technika, která tvaruje a léčí

Komu je školení určeno

 • všem lidem, kteří chtějí mít narovnané, přirozeně krásné zdravé tělo a chtějí skoncovat s bolestmi zad, kloubů, hlavy a jinými, chtějí pro sebe, své děti, své blízké vědět, jak se pohybovat v běžném životě i v rekreačním sportu s pozitivním zdravotním i estetickým účinkem.
 • cvičitelům, instruktorům, učitelům, trenérům všech druhů cvičení a sportů (joga, pilates, bodybuilding, běh, lyžování, tenis, tanec a další),
 • každému, kdo má odvahu, chuť a touhu vykročit jiným směrem a vidět tělo a jeho fungování úplně jinak, než je všeobecně zavedené.

Co získáte

Metodika NÁVOD NA TĚLO Vám přinese tyto konkrétní pozitivní změny např.:
 • rozpustíte tkáň za krkem (tzv. vdovský, "babský hrb"), nebo předejdete jejímu vytvoření,
 • začnete se zužovat v pase a pozitivně tvarovat postavu i jinde,
 • odstraníte bolesti zad  a budete vědět, jak jim předcházet,
 • získáte ladné pohyby a držení těla,
 • omládnete a získáte vitální vyzařování,
 • vytěžit z každého pohybu i cvičení větší efekt,
 • v ceně je DVD Návod na tělo s kompletní metodikou
a mnoho dalšího pozitivních přínosů

POPIS semináře:

Ukážeme si např. jaké postavení formuje tělo do „jablka" (tj. relativně štíhlé nohy, malý zadek objemnější horní část těla: pas, paže), do tvaru „hruška" (tj. relativně štíhlý vršek těla a objemnější spodek: stehna, hýždě). Co způsobuje spadnutí horních očních víček a co je opět zvedne – bez nože, a další možné důsledky neustálého působení gravitace na tělo člověka.

Partie, které se nám na našem těle nelíbí, když se postavíme před zrcadlo, jsou přesně i místa napětí, oslabení a místa nepohody či zdravotních problémů – proto si tam tělo vytváří tzv. podpůrné tkáně.

Naučíte se rolf-principy nejdříve na svém těle, zažijete si je přes své tělo, přes jeho stereotypy, konkrétní místa napětí, zkrácení apod. Vnímání vašeho vlastního těla se rozšíří.

Potom získáte zpětnou vazbu a mnoho cenných zkušeností díky zkoumání odlišností a reakcí těl ostatních účastníků semináře. Každé tělo je jedinečné a vy tak získáte mnohem více zkušeností s rolf-principy. Tyto zkušenosti můžete využít pro formování svého tělo nebo pro praxi s klienty, s dětmi doma i ve škole, .....

Co je důležité vědět o silném působení gravitace na lidské tělo a jaké je výhodné postavení lidského těla v gravitačním poli. Jak naše tělo funguje v gravitačním poli má zásadní vliv na to, jak vypadá, jak se v něm cítíme a zda má nebo nemá zdravotní potíže, zda má/nemá člověk dostatek energie, do jaké míry okysličuje dýcháním tělo, orgány, mozek ... atd. Tyto a další témata probereme během dvou dnů semináře.

Po absolvování semináře budete hned připraveni principy uplatnit v praxi.

Rolf-principy:

Rolf-principy jsou prastaré jednoduché principy, jak používat lidské tělo, přestože jsou v dnešní době radikálně „nové". Jde o využití přirozené biomechaniky těla.

Praxe nám ukazuje, že se po jejich "znovuosvojení" a následném aplikování se několikanásobně zvyšuje kvalita života, znovuobjevuje se pocit fyzické i psychické lehkosti, radosti, kterou jsme zažívali jako děti, mizí fyzické obtíže a esteticky se tělo mění k lepšímu.

Když tyto principy používáme v činnostech všedního dne, přinesou nám:

 • mnohonásobné zvýšení kvality života
 • tvarování postavy žádoucím způsobem
 • vymizení obtíží s páteří a pohybovým aparátem
 • navýšení životní energie a pohody

Zařazení byť jen některých z těchto principů do našich dní snadno nahradí pravidelné intenzivní cvičení.

Efekt při jejich používání je rychlý a trvalý.

Na semináři si rolf-principy předvedeme srozumitelnou a lehce zapamatovatelnou formou, formou hry, a můžete je tak ihned zařadit do svého života.

Budeme si tyto principy ukazovat na činnostech všedního dne člověka - stání, chůze, sezení, zvedání těžkých břemen, práce, apod. neboť časově člověku zabírají mnohem delší dobu než cvičení nebo sport a účinek je tak mnohem rychlejší a trvalý.

Během semináře si účastníci osvojí několik zásadních jednoduchých principů - rolfprincipů používání těla v konkrétních situacích běžného dne aplikovatelných na jakýkoliv pohyb.

Je prospěšné a žádoucí promítnout je do jakéhokoliv typu cvičení nebo sportu, kterým se člověk rád věnuje. A je to super. Každý sportovec tu změnu okamžitě vnímá. Např. já je promítám do cvičení, které nazýváme Rolfpilates, Rolfjoga i do všech sportů, kterými se rekreačně bavím (běhu, lyžování, plavání, trekingu apod.).

Co je zásadní pro formování a tvarování těla?

Při cvičení (většinou se mu věnujeme 1 až několik hodin týdně) – jak účinně a bezpečně tvarovat a formovat tělo pozitivním způsobem.
Nebo pohyby v běžném životě (žijeme ho cca 100 hodin týdně při cca 8 hod spánku denně).

Co má silnější vliv? 1 až několik hodin ku 100 hodinám?

Na semináři je vždy uvolněná a hravá atmosféra:
Přijďte si s námi hrát

 

Návod na tělo - přijďte si s námi hrát

Zanechte nám na sebe kontakt, cca do týdne se Vám ozveme a všechna vaše přání k nám vyřešíme.
Je-li vaše přání urgentnějšího rázu. Volejte.

Copyright © 2017 NavodNaTelo.cz

Build concept & Compiled-code: Václav Paták