Návod na tělo

Jak používat lidské tělo,
aby bylo zdravé, štíhlé a nebolelo.

Rolfmanuál

Prý je člověk - lidské tělo - vytvořeno nejméně na 120 let (viz Bible i moderní vědecné výzkumy). Jsem tedy mlaďounká...nejsem ani v půlce...nacházím se tedy právě někde v období dospívání. Za tu kratičkou dobu, co jsem tady, jsem zatím stihla toto:

Po absolvování vysoké školy jsem pracovala v oboru a byla přesvědčená, že to takto bude napořád. Ašak neustálé bolesti a problémy s páteří (blokády krku, žeber, SI,  ...), bolesti kostrče a také "dědičná" artróza kolenních kloubů, mi tehdy jen tak mimochodem umožnily poznávat úžasné odborníky a všechny možné metody a druhy léčby. Až vážné poranění páteře při úrazu, na které klasická medicína tenkrát neměla řešení, mě vystoupilo z "rozjetého vlaku" a nasměrovalo k hledání a studiu jiných způsobů řešení.

Hrozící ochrnutí celého těla od krku dolů a setkání s metodou Strukturální integrace Dr. Idy Rolf (známé jako Rolfterapie a Rolfing) mi změnily život. Jako terapii ji považuji za jednu z nejsilnějších a nejúčinnějších metod změny struktury těla a tím nastolení životní pohody a trvalého odstranění chronických bolestí vůbec. Zároveň jako jedinečný prostředek pro změnu tělesných proporcí neinvazivním způsobem. Krásné tělo je zároveň zdravé tělo. A zdravé tělo zároveň vyniká estetickou krásou.

Metoda jako taková a zařazení jejích principů do běžného života a cvičení mi vyléčily tělo a ještě pomohly změnit proporce "dědičně" tvaru "hrušky", tj. disproporčně výrazně objemější spodní část těla. A daly nástroj, díky němuž mohu ukazovat cestu i dalším lidem. Opět aktivně žiji bez omezení, opět i lyžuji ;).
Ve spolupráci s Alešem Urbanczikem jsem promítla principy používání lidského těla podle Strukturální Integrace do cvičení Pilates a osvojila si Rolfjógu. Nově vyvinuté cvičení nazvala Rolfcvičení a metodu Rolfmanual.

Návod na tělo jsem nazvala metodu pro nastolení fyzické a psychické rovnováhy člověka, celkového omlazení a vytvoření podmínek pro zdraví v těle. Její součástí jsou semináře Rolfmanual; speciální cvičební metoda Rolfcvičení, která rychle v rámci možností těla navrací pohyblivost a bezbolestnost páteře a Detoxikační relax pobyty, kde je spojeno vše dohromady a účinky se násobí. 

Metodiku pro výhodné používání těla nejen v běžném životě jsem nazvala Návod na tělo/Rolfmanual a cvičení Rolfcvičení (Rolfpilates&Rolfjóga). Denně se přesvědčuji, jak významně si každý člověk může pomoci sám, když ví jak. Ráda proto přispěji k jakékoliv aktivitě, která rozšíří učení Idy P. Rolf PhD., tvůrkyně metody Strukturální integrace v ČR známé jako Rolfterapie (nebo také Rolfing).

Čím jsem starší tím je mi lépe ;-)

Další cesty směřující k naplnění evolučního potenciálu člověka

Teorie, že lidská buňka je dimenzovaná nejméně na 120, 140 let a dnešní vědci dokonce hlásají, že na 240 let, mě zaujala. (Připadá mi logická: kolem 40-50. roku života už víme co a jak se životem, už jsme se zorientovali, získali důležité zkušenosti, a naše tělo většinou začíná chátrat, churavět. Tak namísto přispívání svou jedinečností světu řešíme své zdraví a psychiku.)
Moje hluboké vnitřní přesvědčení, že člověk má žít déle a až do konce svého dlouhého života radostně a šťastně, aktivně a plodně, ke mně vedle Rolfterapie přitahuje způsoby a směry, jak toho možná dosáhnout nebo se přiblížit nebo alespoň radikálně zlepšit kvalitu života kohokoli.

Otázka půstů je jednou z nich. Tělu nedáte tuhou stravu a rázem, co to všechno nastartuje. Okamžitě zahájí obnovu, fyzickou i psychickou. Vyhazuje vše nepotřebné fyzické i psychické ven. Jakoby říkalo: Honem s tím ven! Opět je to logické a jednoduché a funguje to na každého. Samo o sobě. Není třeba vůbec ničeho, je to zdarma, hned každému k dispozici. Více než desetiletá praxe, osobní zkušenosti i stovky zkušeností účastníků našich Detoxikačních relax pobytů a jejich trvalé výsledky jsou mi příjemným důkazem.

Lidé kolem mě to viděli, cítili a chtěli také. Proto tyto Detoxikační pobyty vznikly, kde spojujeme Rolfcvičení (Rolfpilates a Rolfjogu) s očistou těla. i mysli, se změnou programů i naladěním se zpět na naši silu uvnitř.  Efekt se násobí a výsledky jsou velmi rychlé.
Dnes jsem já i účastníci kurzů bez bolestí, artróz apod. Jednoduše. Neděláme nic složitého. "Jen" dodržujeme přírodní zákonů nebo se k tomu alespoň trochu přibližujeme a ohromující pozitivní efekty jsou téměř okamžitě znát.

Po té, co jsem vyzkoušela všechny možné výživové směry, mě tatínkova srdeční příhoda přivedla k teorii živé stravy. Řekla jsem si, že to vyzkouším, kdykoli přeci mohu přestat a vrátit se k vařené stravě.

... A už to "zkouším" od roku 2005. Od té doby plně živím své tělo "živou", tepelně ani jinak nezpracovanou, stravou a vyhovuje mi to. Mám zdraví a spoustu energie.

Co vyhovuje mně, jistě nemusí a nevyhovuje někomu jinému. Každá lidská bytost je jedinečná a proto také má jedinečné potřeby výživy. Neexistuje jedna jediná dieta vhodná pro všechny. Co člověk to jedinečný originál.  Co člověk to jiná potřeba typu výživy. Dokonce i ten konkrétní člověk má různé potřeby výživy v různých obdobích svého života. 
Vždy k nám to potřebné "přijde" samo přesně v momentě, kdy jsme připraveni. Na detoxikačních pobytech získávají účastníci návod, co jejich tělo a oni sami potřebují, jaké stravování je pro ně to nejlepší, jak často atd.

Všichni účastníci našich detoxikačních relax kurzů se shodují, že se mění jejich chuťové preference. Jedí více ovoce a zeleniny. Úplně přirozeně, samovolně a bezúsilně. Sami k tomu dobrovolně inklinují. Jejich tělo to totiž chce a oni ho slyší. Po detoxikaci nastává totiž potravinová intuice.

Čím čistějsí tělo, tím čistější stravu si žádá. Bezúsilně. 

 

Zanechte nám na sebe kontakt, cca do týdne se Vám ozveme a všechna vaše přání k nám vyřešíme.
Je-li vaše přání urgentnějšího rázu. Volejte.

Copyright © 2017 NavodNaTelo.cz

Build concept & Compiled-code: Václav Paták