Návod na tělo

Jak používat lidské tělo,
aby bylo zdravé, štíhlé a nebolelo.

Rolfmanuál

... aneb Recept na zářivé zdraví a vitalitu

Kdy jíte?

Čas jídla je vedle složení a množství potravy, extrémně důležitým faktorem našeho zdraví, pohody a štíhlosti. Každé jídlo způsobí zvednutí hladiny inzulínu v krvi a ten zase množství tuku v těle, chuť jíst a záněty.
Byla doba ve vašem životě, kdy jste se cítili fit, měli jste svou optimální váhu a byli jste zdraví, plni energie a optimismu?
     Jak jste se stravovali? Kdy jste jedli nebo nejedli?
     Jedli jste 6x denně, 3x nebo dokonce 2x nebo 1x?
     Vzpomeňte si.
Podle toho zjistíte, co je pro vaše tělo a vás nejvhodnější i dnes. Vyplatí se aplikovat to vaše nejvhodnější časování i do vašeho dnešního stylu života. A omládnout a zářit opět zdravím a vitalitou. :)

Každý to máme jinak. Ten nejvhodnější styl (množství a čas jídel) určuje naše hormonální jedinečné nastavení. Podle hladiny našich hormonů našeho konkrétního jedinečného těla nám dělá dobře určitá "časovanost" jídel. Někdo je zdravý a štíhlý, když jí všeobecně doporučované malá množstí jídla a často. Někdo naopak při tomto stylu tloustne nebo nic moc nehubne a ani zdravý a pln sil se příliš necítí. 

 

6 Jídel denně

Pro někoho může hodně jídel denně znamenat neustálé zvyšování hladiny inzulínu v krvi. 

Pro někoho je to úžasný stravovací styl pro snížení hmotnosti a zvýšení pohody.

Inzulín je růstový hormon. RŮSTOVÝ = pro tělo je jeho přítomnost v krvi pokynem "Ukládej tuk!" (proto ty obrovské váhové přírůstky cukrovkářů, když si začnou píchat). 

 grafy stravování


3 Jídla denně

aneb - jezte jako francouzky

Pro někoho je to málo nebo moc. 

Někomu to ale velmi vyhovuje. Je zdravý, vitální, v dobré náladě, dobře spí a je štíhlý.

Pokud jste spokojeni se svým tělem a stravujete se opravdovými potravinami (ne chemikáliemi), je o báječný stravovací styl. Inzulín stíhá padat dolů, tělo si snadno udržuje svou váhu.

 grafy stravování


2 Jídla denně - 1 až 7 krát do týdne

Někomu maximálně vyhovuje: zhubne, zbaví se nemocí a zvrátí tzv. „řícení se do propasti”. 

Dejte si 1x, 2x, 3x - 7x týdně dvě jídla denně. Tzn. prodlužte si každodenní přirozenou postní pauzu. Pro čím rychlejší změnu jste se rozhodli, tím více dnů jezte 2x denně. Inzulín padá hodně dolů a je tam dlouho. Pro tělo je to pokyn "Zbavuj se tuku! a "Zvyšuj svalovou hmotu". To jsou věci! Vše naruby! :) Existují důkazy a vědecké studie. Dr. Jason Fung (kniha The Obesity code aj.) a jeho výzkum mají tisíce úspěšných lidí, kteří se vyléčili z cukrovky a dalších nemocí, zhubli a váhu si báječně udržují snadno dál. Že musíte jíst pravidelně a často, že trpíte hypoglykémií? Pacienti Dr. Funga jsou hlavně cukrovkáři! Neměli by obvzlášť ti jíst dle současných doporučení často? Opak je pravdou. Nevěřte, vyzkoušejte!
Upozornění: Je zde pouze jedno - měníme-li jakýkoli návyk, trvá to cca 3 týdny. Při změně stravovacích návyků je to stejné. Vězte, že první týden to může být pro zejm. "snídaňové" typy výzva. Změna návyku, který jste si budovali desítky let. Stačí být však pozorná/ý a vědomá/ý a pevně rozhodnutá/ý "Ano, chci to!". Za pár týdnů nebudete chtít jinak. Myslela jsem si, že jsem těžce snídaňová. První týdny byly muka. Teď si nedovedu představit, že bych ráno cokoli pozřela. Stačí mi zelený čaj, nejvyšší sorta, rozmazluji se ;) a vychutnávám a voda s citrónem.

Tento stravovací životní styl se nazývá Intermittent Fasting (přerušovaný půst). Nejedná se o dietu. Jedná se o životní styl. Snadný a žitelný. Nejsme stvořeni, abychom měli každé dvě hodiny jídlo na stole. Pravidelné lačnění přináší obrovské měřitelné zdravotní i estetické výsledky.

 grafy stravování

 grafy stravování


Půst - naše tělo ho očekává

Střídání jezení a lačnění je přesně to, co naše tělo očekává, je tak stvořené. Jasně to dokazují poslední vědecké výzkumy. Když neustále přijímáme potravu, tělo je nuceno neustále fungovat, neodpočine si. Jasně je to vidět na lidech kolem nás: nemoci, nadváha, zvýšená kritičnost, neradost ze života, závilost na povzbuzovadlech, alkoholu, nikotinu atd. Jakoby navzdory vyspělé zdravotnické péči naše rasa degenerovala. Že to lze změnit, jaký koliv stav lze zlepšit, často vyřešit a vyladit úplně, ukazují výsledky následujcí. Když se občas postíme (jsou různé druhy a možnosti,každý si může vybrat typ lačnění tak, aby vyhovoval jeho životnímu stylu, naturelu), v těle se dějí tyto zázračné věci: ... (článek ještě není kompletně dopsán)

Který styl pro vás ten nejlepší?

Ten který vyhovuje vaší konstituci, osobnímu naladění, životnímu stylu. Ten který nevnímáte jako dietu, něco co musíte držet, dodržovat. Je to ten styl, který je hladce vaší součástí, krásnou částí vaší osobnosti, vaší nádherné osobitosti.

Na našich Detox relax pobytech pomáháme najít ten nejlepší. Každý účastník si najde svou nejlepší stravovací frekvenci, optimální počet jídel a jejich načasování. Využíváme naladění se na sebe, napojení na intuici a nalezení to vše propojením síly půstu a speciálních fyzických a mentálních technik Návodu na tělo. 

Zanechte nám na sebe kontakt, cca do týdne se Vám ozveme a všechna vaše přání k nám vyřešíme.
Je-li vaše přání urgentnějšího rázu. Volejte.

Copyright © 2017 NavodNaTelo.cz

Build concept & Compiled-code: Václav Paták