Návod na tělo

Jak používat lidské tělo,
aby bylo zdravé, štíhlé a nebolelo.

Jednoduchý návod

Jsem mlaďounká. Bude mi teprve 50 let. Resp. mému tělu bude teprve 50 kalendářních let. Normální věk člověka je minimálně 120 let (viz Bible i moderní vědecné výzkumy). Tedy se nacházím někde v období dospívání. Za tu kratičkou dobu, co jsem tady, jsem zatím stihla toto:

Vystudovala jsem ekonomii a několik let pracovala v oboru. Neustálé problémy s páteří a narůstající bolesti těla, zejména vážné poranění páteře při úrazu mě nasměrovaly ke studiu alternativních způsobů léčby.

Hrozící ochrnutí celého těla od krku dolů a setkání metodou Strukturální integrace Idy Rolf (známé jako Rolf-terapie a Rolfing) mi změnily život. Jako terapii ji považuji za nejsilnější a nejúčinnější metodu nastolení životní pohody a trvalého odstranění bolestí vůbec. Zároveň jako jedinečný prostředek pro trvalou změnu tělesných proporcí neinvazivním způsobem.

Metoda jako taková a zařazení jejích principů do běžného života a cvičení mi vyléčily tělo po vážném úrazu páteře, kdy hrozilo ochrnutí od krku dolů. A mi daly nástroj, díky němuž mohu ukazovat cestu i dalším lidem. S pomocí Aleše Urbanczika jsem promítla principy používání lidského těla podle strukturální integrace do cvičení Pilates.

Cvičební metodu jsem nazvala Rolfpilates a denně se přesvědčuji, že si člověk může hodně pomoci sám, když ví jak. Ráda proto přispěji k jakékoliv aktivitě, která rozšíří učení Idy P. Rolf PhD., zakladatelky metody Strukturální integrace dnes známé zejména jako Rolfing.

Čím jsem starší tím je mi lépe ;-)

Další cesty směřující k naplnění evolučního potenciálu člověka

Teorie, že lidská buňka je dimenzovaná nejméně na 120, 140 let a dnešní vědci dokonce hlásají, že na 240 let, mě zaujala. (Připadá mi logická: kolem 40-50. roku života už víme co a jak se životem, už jsme se zorientovali, získali důležité zkušenosti, a naše tělo většinou začíná chátrat, churavět. Tak namísto přispívání svou jedinečností světu řešíme své zdraví a psychiku.)
Moje hluboké vnitřní přesvědčení, že člověk má žít déle a až do konce svého dlouhého života radostně a šťastně, aktivně a plodně, ke mně vedle Rolfterapie přitahuje způsoby a směry, jak toho možná dosáhnout nebo se přiblížit nebo alespoň radikálně zlepšit kvalitu života kohokoli.

 

Otázka půstů je jednou z nich. Tělu nedáte tuhou stravu a rázem, co to všechno nastartuje. Okamžitě zahájí obnovu, fyzickou i psychickou. Vyhazuje vše nepotřebné fyzické i psychické ven. Jakoby říkalo: Honem s tím ven! Opět je to logické a jednoduché a funguje to na každého. Samo o sobě. Není třeba vůbec ničeho, je to zdarma, hned každému k dispozici. Více než desetiletá praxe, osobní zkušenosti i stovky zkušeností účastníků našich Detoxikačních relax pobytů a jejich trvalé výsledky jsou mi příjemným důkazem.

 

Lidé kolem mě to viděli, cítili a chtěli také. Proto tyto Detoxikační pobyty vznikly, kde spojujeme Rolfcvičení (rolfpilates a rolfjogu) s očistou těla.

Po té, co jsem vyzkoušela všechny možné výživové směry, mě tatínkova srdeční příhoda přivedla k teorii živé stravy. Řekla jsem si, že to vyzkouším, kdykoli se přeci mohu vrátit.

... A už to zkouším od roku 2005. Od té doby plně živým své tělo "živou" tepelně ani jinak nezpracovanou stravou a vyhovuje mi to.

Přesto zastávám a hlásám názor, že každá lidská bytost je jedinečná a proto také má jedinečné potřeby výživy. Neexistuje jedna jediná dieta vhodná pro všechny. Co člověk to originál. Co člověk to jiný typ výživy. Dokonce i ten konkrétní člověk má různé potřeby výživy v různých obdobích svého života.
Vždy k nám to potřebné "přijde" samo přesně v momentě, kdy jsme připraveni.

Všichni účastníci detoxikačních kurzů se shodují, že se mění jejich chuťové preference. Jedí více ovoce a zeleniny. Úplně přirozeně, úplně dobrovolně a bezúsilně. Sami k tomu dobrovolně inklinují. Jejich tělo to totiž chce a oni ho slyší. Po detoxikaci nastává totiž potravinová intuice.

 

Copyright © 2017 NavodNaTelo.cz

Build concept & Compiled-code: Václav Paták