Návod na tělo

Jak používat lidské tělo,
aby bylo zdravé, štíhlé a nebolelo.

Jednoduchý návod

AKTUÁLNĚ:
  • Další intenzivní cvičební blok jsme pro vás připravili na nedělní dopoledne 25. 3 2018 - viz NNT Praktika téma: Vaše pánevní dno a věci s ním související II.

Studio Návod Na Tělo - Litoměřice

Omládněte s námi změnou postoje těla a uvolněním napětí se zbavte bolestí zad

Rozvrh hodin - platný od 3. 1. 2018

Pondělí
8:30 / Blanka Še.
   
18:30 / Blanka Še.
19:45 / Blanka Še.
Úterý
         
Středa
8:30 / Blanka Še.
9:45 / Blanka Še.
17:15/ Blanka Šv.
   
Čtvrtek
   
17:30 / Klára
   
Pátek
8:15 / Klára
       

V jemnosti je síla.

O studiu:

Cvičíme v prostorném denním světlem zalitém studiu v podkroví historického domu v centru Litoměřic. 
Ve studiu jsou pro vás připravené profesionální cvičební podložky a veškeré potřebné náčiní. Dbáme důsledně na jejich hygienu a čistotu celého prostředí. S sebou si můžete tedy nosit jen pohodlné oblečení a ponožky a jakoukoli náladu. Dobrou náladu u nás vždy získáte ☺. S námi tvarujete své tělo do pohody a krásy od chodidel po obličej, tzn. boty nechte doma.
Více než 30 let se věnuji intenzivnímu poznávání lidského těla a to vše Vám na našich lekcích předáváme. 

Jak se k nám dostanete?

Studio se nachází ve dvoře za Divadlem K. H. Máchy, do dvora projdete z ulice Máchovy schody nebo  stále otevřeným a osvětleným průchodem z Jezuitské ulice.

Platba

Jednotlivé lekce nebo celý kurz můžete uhradit buď hotově přímo ve studiu na lekci nebo převodem na účet: 3776710257/0100 - do poznámky uveďte vaše jméno. V případě bezhotovostním převodu, prosíme o donesení potvrzení o platbě. Děkujeme.

Rezervace

Zarezervujte se na čísle 721 337 296 (Zdenka Šímová) nebo e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Lektoři

Blanka Šenková

+420 775 662 402
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Kontaktní formulář

 

Rolfcvičení dělá dobře nejen mému tělu, ale i mému srdci ♥. Těším se na vás. ☺ Blanka

Šenková Blanka

Eliška Čtvrtníková

+420 724 558 139
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Kontaktní formulář

 

Studio Návod Na Tělo

Eliška Čtvrtníková

Klára Čtvrtníková

+420 777 047 4366
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Kontaktní formulář

 

Rolfjóga a vědomý pohyb beru jako cennou a objevnou cestu sama k sobě. Přináší mi radost, volnost a zdraví. Jako lektorka a fyzioterapeutka Vám ráda na hodinách předám své zkušenosti. Přijďte si zacvičit. ☺ Klára

Klára Čtvrtníková

Ing. Zdenka Šímová

+420 721 337 296
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Kontaktní formulář

 

Čím jsem starší, tím je mi lépe ;-).

Zdenka Šímová

 

Nejčastějsí dotazy:

Jak často chodit cvičit Rolfpilates a Rolfjógu?

Pro odstranění bolestí zad a udržování formy většinou stačí 1 lekce týdně.
Pro intenzivní tvarování, pořešení chronické dlouhodobé nepohody a zahájení sebepéče po delší době zafungují 2 lekce týdně (třeba i přechodně 3 lekce, než je dostanete z nejhoršího).

Opravdu Rolfcvičení tak rychle účinkuje?

Ano. Účinkuje a zpravidla hodně rychle. To je jednoznačná odpověď nás lektorů a mnoha praktikujících lidí.

V jemnosti je síla. Tkáně našeho těla potřebují pomalost. Uvolněním napětí se tělo napřimuje, vrací do původní výšky, vypíná se obličej atd. Vhodně volenými cviky dochází zároveň k rozlepování slepených vrstev uvnitř těla, které jinak způsobují omezení pohybu. Skleslost těla, vnitřní "slepenost" způsobují, že vypadáme i cítime se starší.

Cvičení mi připadá pomalé. Mám pocit, že když nemakám, mám pocit, že se nic neděje. Co s tím?

Nejnovější vědecké výzkumy ukazují a výsledky z praxe to potvrzují, že tkáně našeho těla potřebují pomalost. Čím pomalejší pohyb je, tím jsou výsledky výraznější a trvalejší. Ano, ta pomalost je velká výzva pro naší uspěchanou mysl v bláznivě hektické době. Bezúsilnost a pomalost jako protiváha. Naše mysl se však většinou zpočátku zpouzí a kritizuje kde co (lektora, lidi kolem, atd.). Hlavně člověka samotného. Jeho mysl bojuje s tím intenzivním zážitkem pomalosti, že mnoho pokynů, že člověk nestíhá, neví, co má dělat apod. Náš nesmyslný tlak na to , být dokonalí a perfektní nejméně na 300%. Tlak na perfekcionalismus, na nás samotné se projeví v plné síle.
To bývá při prvním setkání s Rolfcvičením ta největší výzva.
"Prvních 20 minut je mi až fyzicky špatně. Jenže už vím, že když vydržím těch prvních 20 minut, získám mnohonásobně víc. Ten výsledek je nepřekonatelný!" se svými pocity se odvážně svěřil fanda našeho cvičení Zdeněk V.
      

Co je to Rolfcvičení?

Rolfcvičení v sobě prolíná prvky cvičení Rolfpilates a Rolfjóga. Jóga je osvědčená tisíce let stará metoda a filozofie, ze které J. H. Pilates vycházel při tvorbě své metody pro zdravá záda, klouby a štíhlý pas. Rolfjóga vychází z hatha jógy. Základem Rolfcvičení je používání tzv. bandha při jakékolim cviku (ásáně, pozici). Tak dochází k vedení pohybů z hloubky, proto jsou výsledky velmi rychlé, již po první lekci je výrazná pozitivní změna. Časem se radikálně mění vnímání těla i dechu, mění se používání těla v běžném životě, což je hlavní faktor při vytváření pohody či bolestí, při tvarování či deformování našeho tělo . Tělo se prodlužuje ze stlačení z hloubky. Harmonizuje tělo v souladu s přírodními zákony, s gravitací Země. Jde o bezúsilné a jemné zacházení. Hledáme lehkost, hloubku a vlastní ukrytý potenciál.
V současné hektické době je Rolfcvičení kompenzací sedavého životního stylu každého člověka. Dětí, mládeže, lidí neurčitého věku, žen, můžů. Jde o kompenzaci a nácvik výhodného používání těla, které pak můžete aplikovat v každém pohybu, sportu, cvičení, které Vás baví a přináší Vám radost a nadšení.

Cvičíme také v Praze a Lovosicích

Copyright © 2017 NavodNaTelo.cz

Build concept & Compiled-code: Václav Paták